1431
473059

SMYCKEGARNITYR, 4 delar innehållande brosch, armband samt örhängen med turkoser och pärlor. Ostämplade. 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Armring, Ø ca 60 mm, ett par örhängen med skruv, Ø 18 mm samt brosch med tre kläppar. Rikt besatta med infattade turkoser, samt orientaliska pärlor, längd 47 mm. Silver. Totalt ca 45 gram.

Slitage, nagg, broschen saknar en turkos.