Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
1442
495229

BROSCH av E. Serafini, Florence Italien, i form av en påfågel. Smaragd, rubiner, safirer samt briljantslipade diamanter.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Totalt ca 1.55 ct. 18K guld. 1960-tal. Längd 8 cm.

Delar limmade, bucklor, en nål av.