1442
495229

BROSCH av E. Serafini, Florence Italien, i form av en påfågel. Smaragd, rubiner, safirer samt briljantslipade diamanter.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Totalt ca 1.55 ct. 18K guld. 1960-tal. Längd 8 cm.

Delar limmade, bucklor, en nål av.