1474
486175

BYRÅ. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med amarant, mahogny, valnöt och lönn. Beslag av mässing. Skiva av gråspräcklig marmor. Fem lådor. Längd 119, bredd 58, höjd 87 cm. Nyckel medföljer.