1497
478921

DAMARBETSBORD. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Fanerat med mahogny. Gallerkant och listverk av mässing. I sargen låda. Längd 65, bredd 49, höjd 75,5 cm.

Fottrissor saknas.