1561
491209

SPEGEL. Barock, 1700-talets början. Burchardt Prechts art.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Dekor av förgyllt bly i form av örn, orm och akantusblad. I ramen infällt spegelglas. Höjd 100, bredd 52 cm.

Senare mittglas (gammalt mittglas medföljer). Lagningar, kompletteringar.