1582
522057

SPEGLAR, ett par. Italien, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris

Snidad förgylld och bronserad ram. Glaset med dekor av figurer. Märkt på baksidan 5 resp 24. Höjd 82, bredd 58 cm.

Glasen med folieringsskador. Ramen med lagningar och kompletteringar.