1605
530490

AMPEL, för sex ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 750 - 6 710 EUR
6 500 - 7 580 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons. Svängda bladornerade ljusarmar. Kedjor och tofsar. Höjd 70, diam 57 cm.

Kompletterad.