1608
516653

AMPEL, för sex ljus. Frankrike, 1800-talets andra hälft. Louis XVI-stil.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
23 000 SEK

Förgylld brons. Ljusarmar med bockhuvuden. Höjd 113, diam 70 cm.