1621
510724

LJUSSTAKAR, ett par. Sverige, 1800-talets första hälft.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Snidat bemålat trä. Fotring av förgylld mässing. Kvinnofigurer med dödskalle resp. timglas. Höjd 22-23 cm.