1680
502129

BORDSUR MED SPELVERK. Mellaneuropa, 1800-talets andra hälft.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 270 - 7 030 EUR
5 600 - 7 460 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Förgylld metall, samt svärtade partier. Vitemaljerad urtavla. Orientaliserande palatsbyggnad. Vattenstråle av vridet glas. På svärtad träsockel med spelverk. Längd 64, bredd 38, höjd 95 cm. Nycklar medföljer.

Glashuv saknas.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

776. Francisco Infante, Blått ljud.
Utropspris
150 000 - 180 000 SEK
Budhistorik
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
Aktuellt bud:
120 000 SEK