172
454630

URNA, porslin. Japan, 1600-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris

Dekor i underglasyrblått av landskap med figurer. Höjd 29,5 cm.

Kantskada.

Proveniens

From the home of the antique dealers Maj och Carl-Axel Persson, Malmö.