493773

1799. TERRIN med LOCK och FAT, porslin. "Flora Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.

Dekor som föregående. Modell nr 3560. Längd 37 cm, höjd 26,2 cm.

Smärre nagg på ros vid ena hänkelns fäste.

Följerätt
Nej
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK / 2 205 - 2 756 EUR
Klubbat pris
22 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.