1799
493773
TERRIN med LOCK och FAT, porslin. "Flora Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.

Dekor som föregående. Modell nr 3560. Längd 37 cm, höjd 26,2 cm.

Smärre nagg på ros vid ena hänkelns fäste.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 205 - 2 756 EUR

Klubbat pris:
22 000 SEK
Om auktionen