1799
493773

TERRIN med LOCK och FAT, porslin. "Flora Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Dekor som föregående. Modell nr 3560. Längd 37 cm, höjd 26,2 cm.

Smärre nagg på ros vid ena hänkelns fäste.