195
470737

BÄLTESSPÄNNE, jade. Qing dynastin (1644-1912).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Skuren dekor. Längd 11,3 cm.

Slitage.

Proveniens

The Wilgot Lund Collection.

Konstnären Wilgot Lund (1915-96). Inköpt på Helsingborgs kvalitetsauktion 3 juni 2012.