221
484311

BODHISATTVA, brons, förgylld och röd lack. Ming dynasty, 1600-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
300 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Baksidan med inskription 'Qiantang Chen Yide zao' (gjord av Chen Yide från Qiantang). Sittande på träsockel. Höjd 25,5 cm.

Slitage, skador.