224
533967

BUDAI, brons. Qing dynastin, troligen 1700-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Sittande på lotustron. Höjd 20 cm.

Skador, senare bemålning.

Proveniens

From the private Collection of the Actor Thor Modéen (1898-1950). Former in the Collection of Sven Hedin (1865-1952).