263
481717

SKÅL, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912) med Xuandes fyra karaktärers märke.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Sang-de-boeuf glasyr. Diameter 10 cm.

Obetydligt slitage,

Proveniens

The Per Parén Collection.

See lot 160.