302
533977

SKÅL, porslin. Troligen Republik (1912-1949).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Klockformad med dekor i famille rose-färger av persikoblom och frukter. Diameter 15,8 cm, höjd 7,4 cm.

Repor. Krackelyr.