332
508849

Zao Wou-ki

(Kina, 1921-2013)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Zao Wou-ki
(Kina, 1921-2013)

FÄRGLITOGRAFI, "La Vieille Ville" 1953, av Zhao Wuji, signerad med blyerts epreuve d'artiste.

44 x 58,5 cm. Bladstorlek 50,5 x 65,5 cm (BFK Rives-papper).

Gulnad, missfärgad efter passepartout.

Formgivare