356
493872

URNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Dekor i famille vertefärger inom reserver av blomsterkorgar samt mytologiska djur. Höjd 45,5 cm.

Skador, lagningar.