362
507489

BÅLSKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Dekor i famille verte med motiv med landkapsvyer samt figurscener. Diameter 28, höjd 13,5 cm.

Lagning, kantnagg, retuscher.