412
535788

TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris

Dekor i emaljfärger och järnoxid i form av lotusblom och ankor, på brättet påmålad blomsterdekor i relief. Diameter ca 22,6 cm.

Smärre nagg.