433
531933

SPEGEL, brons. Troligen Tang dynastin (618-906).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris

Rund form med rik dekor i relief av fåglar, trollsländor och fabeldjur. Diameter 11cm

Slitage. Smärre kantskador. Polerad.