456
507097

VASER, ett par, cloisonné. Sen Qing dynasti, sent 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris

Balusterformade. Reserver med motiv av blomkvistar och insekter mot koboltblå fond. Dekor i mörkt turkos, vitt och mörkt rött. Höjd 19,5 cm.

Smärre skador.

Tilläggslista

One with minor dent (7 mm) minor loss of enamel. Loss of enamel around foot rings.