469
454622

URNOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Klubbat pris

Balusterformade med dekor av växter inom reserver. Höjd 49 cm.

Brättesspricka, nagg.

Proveniens

From the home of the antique dealers Maj och Carl-Axel Persson, Malmö.