500
448331

PILGRIMSVAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal med Kangxi sex karaktärers märke.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 050 - 3 490 EUR
3 190 - 3 650 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Dekor i underglasyrblått av persikor, fladdermushänklar. Höjd 34,5 cm.

Lagning vid mynning.

Proveniens

The Ove Stenbeck Collection. Lot 1814.