522
531300

VAS, porslin. 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
VAS, porslin. 1800-tal.

Balusterformad med utvikt, konturerad mynning. Rik dekor av blomster och fåglar, i reserver figurala motiv av teaterscen och stridsscen. Höjd 61,7 cm.

Nagg kring mynningens utsida.