526
521886

YTTERKRUKA, porslin. Sen Qing dynasti, omkring 1900.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Dekor i famille rose i form av fåglar på magnoliakvist vid terasse. Diameter 44,5 cm, höjd 39,5 cm.

Lagning.

Proveniens

The Anders Hellström collection.