581
521283

Axel Kulle

(Sverige, 1846-1908)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 750 - 2 190 EUR
1 820 - 2 280 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Axel Kulle
(Sverige, 1846-1908)

Efter julkalaset

Signerad Axel Kulle och daterad 1889. Grisaille på duk 45,5 x 36 cm.

Proveniens

Tidigare i direktör Valdemar Carlströms ägo, Åtvidaberg.