593
520713

Carl Trägårdh

(Sverige, 1861-1899)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Carl Trägårdh
(Sverige, 1861-1899)

Vårlandskap från Grez

Signerad C. Trägårdh och otydligt daterad -86. Pannå 32 x 14,3 cm.

Formgivare

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm samt på museer i Frankrike.