603
468860

Bruno Liljefors

(Sverige, 1860-1939)
Bruno Liljefors, Räv i vinterlandskap.

Räv i vinterlandskap

Signerad Bruno Liljefors och daterad 1921. Duk 60 x 80 cm.

Utropspris:

100 000 - 125 000 SEK

9 400 - 11 700 EUR

8 980 - 11 200 USD

Klubbat pris:
130 000 SEK
Proveniens

Bukowski Auktioner, Stockholm, auktion 542, "Internationella höstauktionen", 28 nov-1 dec 2006, kat nr 213.
Privatsamling (inköpt på auktionen ovan).
Bukowski Auktioner, Stockholm, auktion 550, "Internationella höstauktionen", 25-28 nov 2008, kat nr 192.
Privatsamling.

Formgivare