749
534179

Judith Gautier

(Frankrike, 1845-1917)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Judith Gautier
(Frankrike, 1845-1917)

JUDITH GAUTIER, skuptur,"Tracaldabas", brons, signerad.

Signerad a mon ami Auguste Vacquerie, Judith Gautier. Höjd 28 cm (inklusive sockel av röd marmor och mässing 39,5 cm).

Sockel med smärre nagg.