774
501710

Berndt Lindholm

(Finland/Sverige, 1841-1914)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
Berndt Lindholm
(Finland/Sverige, 1841-1914)

Västkustmotiv från Långedrag

Signerad B. Lindholm. Duk 24,5 x 61,5 cm.

Proveniens

Tidigare i Arthur Emil Zachaus (grundare av Uddevalla tändsticksfabrik) samling.
Därefter i arv.