880
498172

Pierre Gobert, hans krets

(Frankrike, 1662-1744)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Pierre Gobert, hans krets
(Frankrike, 1662-1744)

Ung skönhet vid fontän

Uppfodrad duk 93 x 72,5 cm. Äldre förgylld och bronserad ram.

Tilläggslista

Kretsen kring. / Circle of.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 338, 15-17 okt 1947, kat nr 110, avbildad pl 17. (Som ett verk av Pierre Mignard 1612-1695).