Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
880
498172

Pierre Gobert, hans krets

(Frankrike, 1662-1744)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Pierre Gobert, hans krets
(Frankrike, 1662-1744)

Ung skönhet vid fontän

Uppfodrad duk 93 x 72,5 cm. Äldre förgylld och bronserad ram.

Tilläggslista

Kretsen kring. / Circle of.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 338, 15-17 okt 1947, kat nr 110, avbildad pl 17. (Som ett verk av Pierre Mignard 1612-1695).