Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
910
538523

Elias Martin

(Sverige, 1739-1818)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Elias Martin
(Sverige, 1739-1818)

ELIAS MARTIN, akvarell.

Månskenslandskap med kyrka och figur i båt. Oval 23 x 18 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Mindre reva i vänster kant.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 360, 16-19 okt 1957, kat nr 250.