954
533727

MUGG med lock, Moskva 1880-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
479 - 670 EUR
542 - 758 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Invändingt förgylld. Urnformad på rund fot. Heltäckande graverad dekor med Falconets ryttarstaty av Peter den store samt kartuscher. Uppsvängt handtag. På locket blomma. Höjd 18 cm, vikt 289 g.