980
514539

BÄGARE, av Sven Wallman, Göteborg 1707. Karolinsk.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Delvis förgylld. Konisk, smal fotkant, vågband. Höjd ca 10,5 cm, vikt 135 gram.

Proveniens

Har ingått i Emil Hultmarks samling.