243
581436

Elaine de Kooning

(USA, 1918-1989)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris

Elaine de Kooning
(USA, 1918-1989)

ELAINE DE KOONING, olja på duk. Sign och daterad 1942.

"Early still life". Duk 71 x 86,5 cm.

Smärre färgbortfall, krackelyr och slitage. Ytsmuts.