292
554042

Kjell Engman

(Sverige, Född 1946)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Kjell Engman
(Sverige, Född 1946)

KJELL ENGMAN, skulptur, Kosta Boda 1994, unik.

Stående figur, signerad KOSTA BODA 8KEN UN 949314 Kjell. Engman Unique 94. Höjd 55,5 cm.

Obetydligt slitage.

Formgivare