VAS, glas, Emile Gallé, Nancy, Frankrike, jugend.
Överfång i auberginebrunt mot vitt, dekor av blommande kvistar. Signerad Gallé. Höjd 19,7 cm.
Smärre nagg på dekor och mynning.