320
570958

WILHELM KÅGE, drakvalp, "Argenta", Gustavsberg, ca 1940.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Stengods, grön glasyr med silverdekor. Stämplad 7. Längd 13 cm.

Lagning på vänster framtass.