Madeleine Pyk – en samling F769
334
581185

STIG LINDBERG, terrin, Gustavsberg Studio 1940-50-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
760 - 950 EUR
872 - 1 090 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Fajans, lökformad, dekor av ringar och ränder i grönt och gult. Signerad med studiohanden i blått, 166-T-621 och målarsignatur. Höjd 22 cm, diameter 20 cm.