441
570150

JOSEF FRANK, byrå, "Flora", Firma Svenskt Tenn, modell 1050.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
7 120 - 9 490 EUR
8 140 - 10 900 USD
Klubbat pris
130 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Mahogny, tapetserad med floraplanscher ur Nordens flora av C A Lindman, tre utdragslådor med draghandtag av mässing, kulfötter. Längd 132,5 cm, bredd 43,5 cm, höjd 75 cm. Nyckel finns.

Slitage, smärre skador. Nyckel finns.