455
576520

JOSEF FRANK, soffbord, Firma Svenskt Tenn, modell 2139.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Rund rotfanerad skiva, kantsarg och tre ben av valnöt. Diameter 120 cm, höjd 46 cm.

Liten kantlagning.

Modellen formgiven år 1952.