535
481700

AXEL EINAR HJORTH, stolar, ett par, "Lovö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
80 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Betsad furu, järnbeslag.

Slitage, flisor runt stolsbenen, dynor saknas. (2)