545
574064
AXEL EINAR HJORTH, bord, Nordiska Kompaniet, 1930-tal.
Axel einar hjorth, bord, nordiska kompaniet, 1930-tal.

Furu, rekangulärt, svarvade ben. 102 x 57 cm, höjd 66 cm.

Smärre slitage.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 300 - 1 625 EUR

Klubbat pris:
75 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77