549
573034

OKÄND FORMGIVARE, takarmatur, Sverige 1940-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 330 - 1 780 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Mässingsfattning, tio ljuspunkter, randiga blästrade glaskupor. Höjd ca 175 cm, diameter ca 38 cm.

Obetydliga nagg.