553
579495

LARS HOLMSTRÖM, takarmatur, Arvika, Swedish Grace, 1920-30-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
32 500 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Mässing, gjutjärn och frostat glas, tre ljuspunkter. Diameter 49,5 cm, höjd 22 cm.

Glasskivan med smärre kantnagg.

Tilläggslista

Bild saknas i den tryckta katalogen, se bilder på hemsidan; picture is missing in the printed catalogue, illustrated on the website.