569
522157

CARL MALMSTEN, fåtölj, "Bibliofilen".

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
474 - 569 EUR
543 - 651 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Mahogny med intarsiadekor i olika träslag, klädd i naturfärgat läder. Brännstämplad CM.

Sitsen med skador, fläckar, smärre slitage.