577
564975

ULLA SKOGH-FÅGELKLOU, bord, Sverige 1940-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Ask, skiva av kalksten med graverad dekor, signerad US, för Ulla Skogh-Fågelklou, bl a verksam vid Glössner & Co, Stockholm. 83 x 48 cm, höjd 55 cm.

Smärre slitage.

Ulla Skogh-Fågelklou (1913-1986)