588
536843

VÄVD TAPET. "Havsspegling". 155 x 228,5 cm. Signerad Gynning MTP fino

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

(Lars G., Manufactura de Tapecarias de Portalegre, Portugal). Omkring 1960. Polykrom modernistisk komposition av havsspegling.

Obetydligt slitage, något smutsig, obetydliga fläckar.

Proveniens

Sydsvenskans samling, Malmö.

Teddy Brunius???